Transfery2022 Atletico

Dwa transfery, które chce przeprowadzić Atletico Madryt jeszcze w styczniu

Atletico Madryt Może jeszcze w tym miesiącu pozyskać Daniela Wassa z Valencii oraz Reinildo Mandavę z Lille – podaje Matteo Moretto.  

Strategia transferowa Atletico Madryt  

Atletico Madryt nie wykazywało jak dotąd aktywności na zimowym rynku transferowym. Drużyna nie dokonała w tym czasie żadnych wzmocnień, a jedyną zmianą w składzie jest rozstanie się z Kieranem Trippierem, W ostatnich dniach okienka sytuacja może się zmienić. Zarząd klubu jest świadomy, iż niezbędne jest pozyskanie nowych zawodników, szczególnie gdy mistrzowie Hiszpanii mają na celu skuteczne zażegnanie kryzysu.   

Atletico Madryt zamierza zyskać na kończących się kontraktach Daniela Wassa oraz Reinildo Mandavy. Obaj staną się wolnymi zawodnikami wraz z dniem 30 czerwca 2022 roku. W dodatku Matteo Moretto przekonuje, iż klub zmienią jeszcze w obecnym okienku transferowym.   

Mandava i Wassa na celowniku Diego Simone  

Reinildo od dłuższego czasu sugerował, iż nie przedłuży kontraktu z Lille, ponieważ pragnie spróbować swoich sił w innej lidze. Zainteresowanie jego usługami wykazywało już Napoli, jednak to Atletico Madryt ma zostać nowym pracodawcą reprezentanta Mozambiku. W aktualnym sezonie zagrał on we wszystkich sześciu starciach fazy grupowej Ligi Mistrzów oraz w 17 spotkaniach Ligue 1. W swoim dorobku zanotował jedną bramkę.  

Głównym celem “Los Rojiblancos” w okresie zimowym było zapełnienie luki po Trippierze. W tym celu klub zamierza pozyskać w swoje szeregi Daniela Wassa. Szkoleniowiec Diego Simone ceni wszechstronnych zawodników, a 32-latek wydaje się wpisywać w te oczekiwania. Jako nominalny środkowy pomocnik Wassa z powodzeniem może występować także na boku obrony. W obecnym sezonie odbył 19 ligowych spotkań dla Valencii, z których jedno zakończyło się zdobyciem punktu dla drużyny. 

Atletico Madryt nie odnosi sukcesów w trwającej kampanii. Szansę na obronę mistrzowskiego tytułu są jedynie matematyczne, ponieważ do liderujących “Królewskich” traci aż 16 punktów. Nabycie nowych piłkarzy ma na celu zapewnienie klubowi udziału w przyszłej edycji Ligii Mistrzów. 

1 komentarz w temacie “Dwa transfery, które chce przeprowadzić Atletico Madryt jeszcze w styczniu

  1. Mandava byłby solidnym wzmocnieniem w obronie drużyny, ten transfer się opłaci.

Comments are closed.