La Liga Atletico

Pozycja Atletico w La Liga

Atletico Madryt sezon 2021/2022 rozpoczęło z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony w składzie mieli Antoine’a Griezmanna, z drugiej natomiast miał miejsce transfer do londyńskiej Chelsea cenionego pomocnika Saul Nigueza. W zawiązku z takim obrotem sprawy wierzono, iż Diego Simeone pokieruje wszystkim w odpowiednim kierunku.   

Sytuacja w tabeli La Liga sezonu 2021/2022 po 13 kolejce 

Los Colchoneros zajmują czwartą pozycję w tabeli. Choć jest to wysokie miejsce, to nie mają prawa być do końca zadowoleni. Zbyt wiele było niefrasobliwości w ich postawie, jak choćby w niedawnym meczu przeciwko Levante. Wtedy to drużyna Atletico upokorzyła się przeciwko czerwonej latarni La Liga. Warto zauważyć, iż Walencja nie kojarzy się Madrytczykom dobrze w tym sezonie. Stracone punkty z nietoperzami z Estadio Mestalla także nie są powodem do dumy. Atletico gra bez wyrazu, choć mają to czwarte miejsce, teoretycznie mogą gonić inne zespoły, przy pomyślnej grze nawet po kolejnym rozegraniu mogą wejść na drugą lokatę w tabeli, to kibice mają prawo czuć rozgoryczenie i niezadowolenie. 

Niedobrze dzieje się również z blokiem defensywnym zespołu, niegdyś uznawany był za mur nie do przebicia, obecnie zdobycie bramki przeciwko popularnym Materacom nie jest już wyzwaniem. Jak na Atletico, w ostatnim czasie strzelają oni sporo bramek. Swoją grą zachwycają Luis Suarez, Angel Correa oraz Antoine Griezzman.   

Kryzys pozostałych drużyn 

W kryzysie znajduje się Sevilla, FC Barcelona i Real Sociedad. Jednak przy całym szacunku dla tych drużyn, największymi rywalem dla Atletico wydaje się być Real. Team ten po ostrych słowach ze strony Sheriffa Tyraspol, zaczął grać na miarę swojego potencjału. Vinicius junior w końcu zaczął grać na poważnie, zapewniając derbowym przeciwnikom los colchoneros mnóstwo cennych punktów. 

Wszystko jak na razie zależy od graczy Atleti. Mają wybór — albo zaczną grać na poważnie i wygrywać pełną pulę jako faworyci, albo dekoncentrować się i pozostać w top 4. Wydaje się, iż Diego Simone jako wybitny strateg korzystnie wpłynie na drużynę.