Saul Niguez najbliżej odejścia do FC Liverpool

Dwa dni temu AS poinformowało, że Liverpool przygotował ofertę 40 milionów euro, by wykupić Saula Nigueza z Atletico Madryt. Od tego czasu jednak nie dostaliśmy żadnych konkretów ani z jednej ani z drugiej strony. Dzisiejsze informacje rzucają nowe światło na sytuację hiszpańskiego pomocnika.

Zgodnie z najnowszą aktualizacją dostarczoną wczoraj przez ABC, kreatywny pomocnik, który był jednym z najważniejszych graczy pod rządami Simeone, nie jest pewny swojej przyszłości w zespole mistrza Hiszpanii. Źródło wiadomości wspomniało, że miejsce 26-letniej gwiazdy w początkowym składzie nie jest zagrożone, ale jeśli nadejdzie odpowiednia oferta, będzie mógł opuścić klub, ponieważ argentyński menedżer chce wzmocnić siłę ofensywną drużyny. W tym celu potrzebuje sprzedać jednego z kluczowych graczy, by pozyskać środki na napastnika.

Saul do tej pory występował przez pełne 90 minut w obu ligowych spotkaniach dla panujących mistrzów, ale jego miejsce w środku pomocy zajął nowy nabytek Rodrigo de Paul. Dlatego przeciwko Celcie Vigo i ostatniej nocy przeciwko Elche gwiazda La Roja grała jako lewy pomocnik.

ABC twierdzi, że Diego Simeone chce sprowadzić nowego napastnika, aby zastąpić reprezentanta Urugwaju, Luisa Suareza, którego obecny kontrakt z klubem wygaśnie latem 2022 roku.

Mówi się, że kluby Premier League są poważnie zainteresowane sprowadzaniem Nigueza, a najbliżej finalizacji jest FC Liverpool. Umowa Saula Nigueza z Rojiblancos wygaśnie w 2026 roku i zawiera ogromną klauzulę odstępnego w wysokości 129 milionów funtów, a media wspomniały, że pomocnikowi pozwolono odejść za opłatą 42,9 miliona funtów.

Na Anfield Liverpool nikt jeszcze nie zastąpił Wijnalduma i być może nie musi tego robić. Młody Harvey Elliott był ustawiony w środkowej pomocy przeciwko Burnley i był genialny.

źródło: paisleygates.com