transfer Anthony'ego Martiali

Wymana Atletico Madryt z Manchesterem United podczas zimowego okienka

Kanał „Eurosport” donosi, iż Atletico Madryt dąży do tego, aby w styczniu 2022 roku dokonać wymiany piłkarzy z Manchesterem United. Celem mistrzów Hiszpanii jest sprowadzenie z Old Trafford Anthony’ego Martiala. 

Anthony Martiala na celowniku Atletico Madryt 

Atletico od dłuższego czasu nie ukrywa swojego zainteresowania zawodnikiem, który w Manchesterze United pełni drugorzędną funkcję. Mowa tutaj oczywiście o Anthony’m Martiali. ”Eurosport” twierdzi, iż Madrytczycy planują zdobyć w swoje szeregi Francuza na Wanda Metropolitano przy najbliższej okazji. Jak wiadomo, będzie ona miała miejsce w nadchodzącym styczniowym okienku transferowym 

Lepsza wymiana niż kupno 

”Rojiblancos” mają nadzieję, iż transfer nie będzie wiązał się ze zbyt dużym nakładem finansowym. Atletico preferuje wymianę piłkarzy, w ramach której Martial wstąpiłby do drużyny Diego Simeone. W jego miejsce w Manchester United drużyna proponuje jednego z aktualnych zawodników „Atleti”. Dziennikarze „Eurosportu” nie otrzymali jednak szczegółowych informacji ta temat tego, który zawodnik został wytypowany do transferu. 

Zaznaczają za to, iż nie wiadomo, czy którykolwiek z zawodników Atletico będzie zadowolony z wyjazdu na Wyspy. Przecież nie każdy jest za tym, aby obecnemu pracodawcy w taki sposób pomóc w finalizacji dealu z Martialem. W ubiegłym okienku Chelsea w formie wypożyczenia zasilił Saul Niguez, który jednak całkowicie nie radzi sobie w barwach „The Blues”. 

Anthony Martial pozytywnie widzi swoje odejście z United, a wszystko dlatego, że w tym sezonie rozegra jedynie 10 spotkań. Przebywał na boisku łącznie niewiele ponad 350 minut. 

Francuz uczestniczy w rozgrywkach na Old Trafford od ponad sześciu lat. Wcześniej reprezentował klub AS Monaco. Portal „Transfermarkt” szacuje, iż jest on wart około 35 mln euro. Przeniesienie się Martiala szybko dałoby mu szanse na rewanż na byłym klubie. Atletico Madryt oraz Manchester United spotkają się już w 1/8 finału Ligi Mistrzów.