Atletico Madryt walczy o nowego napastnika

Atletico Madryt zamierza powalczyć o napastnika Fiorentiny – Dusana Vlahovicia. Pierwsza oferta hiszpańskiego klubu brzmi: 50 milionów euro. Problem w tym, że klub z Florencji oczekuje za swoją największą gwiazdę oferty w wysokości 70 milionów euro. Rozbieżności są nadal spore, ale Atletico ma być niezwykle zdeterminowane, by dopiąć transfer do końca.

Vlahović jest w trakcie negocjacji z włoskim klubem. W nowym, bardziej lukratywnym kontrakcie ma być zawarta klauzula odejścia w wysokości 70 milionów euro czyli tyle ile Fiorentina oczekuje od Atletico. Jednak według włoskich i hiszpańskich mediów, Fiorentina może przyjąć ofertę zbliżoną do 70 milionów.

Według Sky Sport Italia, Dusan Vlahović jest celem transferowym numer jeden dla Atletico po tym, gdy Lautaro Martinez oświadczył, że nie zamierza odchodzić z Interu Mediolan.
Negocjacje są już rozpoczęte, ale wciąż do ich finalizacji daleko. Sytuacja finansowa włoskich klubów jest jednak tak słaba, że Fiorentina może w końcu się jednak ugnie. I to niekoniecznie przy ofercie 70 milionów euro. Vlahovic strzelił 21 goli w 37 występach w Serie A w zeszłym sezonie, a także dwukrotnie trafił do siatki w siedmiu występach seniorskich dla Serbii.

Serbski napastnik przeniósł się do Fiorentiny z  Partizan Belgrad w 2018 roku za prawie 2 miliony euro, a jego obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2023 roku.

źródło: football-italia.net