Atletico prowadzi rozmowy z Udinese

Atletico Madryt skontaktowało się z włoskim Udinese. Celem rozmów ma być wykupienie przez hiszpański zespół Rodrigo De Paula – największą gwiazdę Udine. Letnie okienko transferowe to czas trudnych decyzji dla pomocnika włoskiego klubu.

De Paul ma za sobą niezwykle udany sezon. Chociaż jego zespół nie osiągnął sukcesu, sam zawodnik był w świetnej formie. Brylował w wielu indywidualnych statystykach, jak chociażby udane dryblingi.
Pomocnik ma być również na celowniku angielskiego Watford. Przez wzgląd na rodzinne powiązania między właścicielami Watford i Udinese taki transfer miałby być bardziej prawdopodobny.

Jednak w obliczu oferty z Atletico wszystko może się zmienić. Aktualny mistrz Hiszpanii ma do zaoferowania Ligę Mistrzów w kolejnym sezonie. Podobno oferta w wysokości 20 milionów plus zawodnik została zaproponowana. Udinese będzie jednak oczekiwało oferty w wysokości 40 milionów euro.

Sam zawodnik ma być jednak gotowy do przenosin do Hiszpanii. Gra w Champions League dla wielu zawodników to spełnienie marzeń i naturalny krok w rozwoju zawodnika.

źródło: footballleagueworld.co.uk
zdjęcie: goal.com