Diego Simeone obserwuje zawodnika Chelsea

Jak podają hiszpańskie i angielskie media, trener mistrza Hiszpanii bacznie przygląda się Tiemoue Bakayoko. Pomimo świetnie zakończonego sezonu Diego Simeone zamierza nieco przebudować zespół z Madrytu.

Jednym z jego celów w letnim okienku jest wzmocnienie linii pomocy. W poprzednim sezonie występował w Madrycie Lucas Torreira. Urugwajski pomocnik był jednak tylko wypożyczony z londyńskiego Arsenalu. Po zakończeniu się wypożyczenia w środku pola mistrza Hiszpanii powstała wyrwa. Stąd też argentyński szkoleniowiec wziął na cel Bakayoko.

Ostatni sezon Bakayoko spędził na wypożyczeniu w Napoli. Początek pod wodzą Gennaro Gattuso miał dobry. Jednak druga część sezonu w wykonaniu pomocnika była nieco gorsza. Tiemoue zgubił formę i wiele osób zarzucało mu słabą postawę na boisku.

W związku z tym, ale również z powodu przejęcia funkcji trenera Napoli przez Luciano Spallettiego, Bakayoko nie zostanie wykupiony przez ten klub. Wróci więc na Stamford Bridge, gdzie wcale nie będzie pewny miejsca w składzie.

Według hiszpańskich mediów nad sprowadzeniem Bakayoko do Atletico pracuje nawet Natalia Simeone – siostra Diego.

źródło: sportwitness.co.uk