„Czerwone Diabły” pokonane

W ramach obozu przygotowawczego do rozpoczynającego się sezonu, Atletico Madryt ma zaplanowane rozegranie kilku meczy kontrolnych. Jedno ze spotkani rozegrane zostało w Oslo, a rywalem klubu z Madrytu był Manchester United. Zarówno kibice jak i sztab klubu mogą być zadowoleni z wyniku spotkania. „Los Colchoneros” pokonali „Czerwone Diabły 1:0.

Pierwsza połowa bez bramek

W początkowej fazie meczu to piłkarze Manchesteru zdominowali spotkanie. Szansę na objęcie prowadzenia mieli już w 3. minucie. Wówczas to Anthony Martial znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jenaka strzał oddany przez Francuza był minimalnie niecelny. Piłka poszybowała kilka centymetrów nad poprzeczką i grę mogli wznowić piłkarze Atletico. W trakcie przebiegu spotkania widać było, że obie drużyny starają się zaskoczyć czymś przeciwnika. Większość szybkich kontrataków była jednak natychmiastowo przerywana, niejednokrotnie ostrymi zagraniami. Atmosfera na boisku powoli stawała się napięta. W 38. minucie spotkania mogło nawet dojść do bójki. Przyczyną było staranowanie bramkarza Atletico przez McTominay’a podczas walki o piłkę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy „Diabły” miały kolejną okazję na zdobycie bramki. Tym razem przed szansą na celne trafienie stanął Anthony Elangi, jednakże Oblak stanął na wysokości zadania i obronił strzał Szweda.

Bramka na wagę zwycięstwa

Druga połowa meczu, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Erika ten Haga. Atletico cofnęło się do głębokiej defensywy i próbowało poszukiwać swoich szans w kontratakach. Niestety, mimo iż było to spotkanie towarzyskie zawodnicy nie ustrzegli się brutalnych wejść. Około 60. minuty spotkania z pomocy medyków musiał skorzystać Anthony Martial. Mniej więcej w tym samym czasie Diego Simeone zdecydował się zmienić cały skład. W 70. 0raz 75. minucie pięknymi dośrodkowaniami popisał się Eriksen, jednakże żaden z jego kolegów nie był w stanie ich wykorzystać. Mimo iż przez większość meczy dominowali zawodnicy Manchesteru, to Atletico zdobyło zwycięską bramkę. Strzelcem gola został w 85. minucie Joao Felix. Natomiast o tym jak brutalne było to spotkanie najlepiej świadczy fakt, że tuż przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę ujrzał Fred. Ostatecznie Atletico kontra Manchester United – 1:0.