Doniesienia transferowe

Najwyższy czas by Atletico Madryt zaczęło realizować plan wzmocnień, o którym pisaliśmy ostatnio. Większość klubów europejskich prężnie przeszukuje listy transferowe w poszukiwaniu potrzebnych im piłkarzy. Madrycki klub również zaczął prowadzić negocjacje w sprawie kilku transferów. Wprawdzie klub nie podpisał jeszcze żadnego nowego kontraktu, jednak można już spekulować kto w nadchodzącym sezonie zagra na Wanda Metropolitano. Poniżej przedstawiamy kilka nazwisk, które łączone są z drużyną prowadzoną przez Diego Simeone.

Możliwe wzmocnienie pomocy

Bardzo realne jest pojawienie się w drużynie Atletico Madryt Axela Witsela. Trzeba jasno sobie powiedzieć, że to byłby hitowy transfer. Belgijski pomocnik nie przedłuży umowy ze swoim obecnym pracodawcą Borussią Dortmund. W związku z tym jego kontrakt wygaśnie 30 czerwca. Od tego dnia Axel Witsel będzie wolnym strzelcem. Tę sytuację chce wykorzystać Diego Simeone. Podobno strony osiągnęły już porozumienie w kwestii kontraktu i gotowe są już wszystkie dokumenty. Dla Los Colchoneros to idealna sytuacja. Witsel zastąpi w środku pola Hectora Herrerę, który opuścił klub. Uzgodniony kontrakt ma obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Posiłki z Paryża

Kolejnym zawodnikiem, który mógłby wzmocnić linię pomocy w zespole Atletico Madryt jest Pablo Sarabia. Trener PSG najwidoczniej uważa, że 30-letni pomocnik nie pasuje do zespołu, który prowadzi. Jednakże paryski klub ma podpisany z Sarabią kontrakt, który wygaśnie dopiero za 2 lata. Idealnym rozwiązaniem dla PSG byłaby sprzedaż zawodnika. Istnieje spora szansa, że niebawem pomocnik trafi do Atletico Madryt na roczne wypożyczenie. Po tym czasie madrycki klub miałby wykupić definitywnie zawodnika. Już poprzedni sezon Sarabia spędził na wypożyczeniu. I trzeba przyznać, że spisywał się bardzo dobrze. Reprezentując Sporting strzelił aż 21 bramek w 45 rozegranych spotkaniach. Hiszpan obecnie wyceniany jest na 25 mln euro i tyle może ostatecznie wynosić odstępne. Zdaje się jednak, że jego wyniki sportowe będą uzasadniać taki wydatek.