Przedsezonowe zawirowania

Na bieżąco śledzimy wszystkie doniesienia dotyczące zmian w składzie Atletico Madryt. Trzeba szczerze przyznać, że dzieje się sporo. W poprzednim wpisie informowaliśmy o potencjalnych wzmocnieniach drużyny. I choć kilka dni temu sytuacja wydawała się być klarowna, teraz dochodzi do pewnych zawirowań. Chodzi oczywiście o transfer Axela Witsela. Natomiast znana zdaje się być sytuacja Antoine’a Griezmanna. Poniżej przedstawiamy szczegóły związane z sytuacją obu zawodników.

Nieoczekiwany problem

Jeszcze dwa dni temu prezes Atletico Madryt, Enrique Cerezo, obwieszczał wszem i wobec wielki sukces. Sukcesem tym miało być dołączenie do madryckiego zespołu Axela Witsela. Przejście miało nastąpić na zasadzie wolnego transferu ponieważ kontrakt jaki Witsel miał podpisany z Borussią Dortmund wygasa z końcem czerwca. Belgijski pomocnik miał podpisać roczny kontrakt zawierający opcję przedłużenia o kolejny sezon. Jednakże pojawiła się nieoczekiwana przeszkoda. W wyniku przekroczenia limitu płacowego Axel Wistel nie może na ten moment dołączyć do klubu. Działacze szacują, że limit został przekroczony o około 100 mln euro. Aby rozwiązać ten problem Atletico Madryt będzie musiało się pożegnać z kilkoma piłkarzami. Wielu sympatyków klubu uważa, że głównymi kandydatami do opuszczenia zespołu są Thomas Lemar i Antoine Griezmann. Jednakże zdaje się, że co do tego drugie Diego Simeone ma inne plany.

Griezmann zostaje na Wnada Metropolitano

Antoine Griezmann w ciągu ostatnich kilku tygodni był tematem wielu spekulacji. Nikt nie potrafił jasno odpowiedzieć na pytanie, czy Atletico jest dalej zainteresowane usługami piłkarza. Przypomnijmy, że Griezmann gra w madryckim klubie na zasadzie wypożyczenia z FC Barcelony. Niestety zawodnik nie może uznać minionego sezony za szczególnie udany. W związku z faktem, że nie udało mu się odbudować formy z poprzednich sezonów, pod znakiem zapytania stały jego potencjalne występy w Barcy. Jedna ostatecznie Francuz będzie kontynuować swoją karierę w Hiszpanii.