Dusan Vlahović tuż, tuż transferu do Madrytu

Atletico Madryt może być bliskie pozyskania celu Interu Mediolan – Dusana Vlahovica z Fiorentiny. Wygląda, więc na to, że pomimo wcześniejszych plotek Inter nie zdoła sprowadzić serbskiego napastnika do swojego klubu. Vlahović stał się celem dla Nerazzurri, gdy klub starał się sprowadzić napastnika, który zastąpiłby Romelu Lukaku. Jednak wydaje się być mało prawdopodobne, by mistrz Włoch stanął w szranki z hiszpańskim mistrzem o tego zawodnika. Głównym powodem mają być problemy finansowego tych pierwszych. Oddali za grube pieniądze belgijskiego napastnika, by podreperować swój budżet, w związku z czym nie są raczej gotowi, by zapłacić 70 milionów euro za kogokolwiek.

Trwają również rozmowy między świtą gracza a klubami w Anglii, ale to Atletico jest głównym faworytem do przejęcia tego zawodnika. Agent Darko Ristic posunął się najdalej w rozmowach, a hiszpański klub zdołał chyba przekonać również przedstawicieli Fiorentiny. Atletico przedstawiło ofertę wartą 70 milionów euro, w tym dodatki, i wygląda na to, że Fiorentina może ją wkrótce zaakceptować.

Atletico po raz kolejny szykuje się do wydania sporej gotówki na zawodnika, który dopiero co wszedł do poważnej, seniorskiej piłki. Tak naprawdę, Dusan Vlahović ma za sobą dopiero jeden (i to nie cały) sezon. Zdobył 21 bramek, a jego wartość jest zaskakująco wysoka. Mistrz Hiszpanii podejmuje pewne ryzyko, które mimo wszystko powinno się im opłacić.

źródło: sempreinter.com