Saul bliski przenosin na Anfield Road?

Saul Niguez jest coraz bliżej odejścia z Atletico Madryt. Od początku letniego okienka transferowego mówi się o potencjalnym kierunku transferu z udziałem hiszpańskiego piłkarza. Dużo mówi się o ewentualnej wymianie na linii Atletico-FC Barcelona o której informowaliśmy w poprzednim tekście. Jest jednak jeszcze jeden klub, który wydaje się być podobnie mocno zdeterminowany do sprowadzenia hiszpańskiego gwiazdora.

Diego Simeone miał powiedzieć, że jest gotowy na sprzedaż Saula. Oczywiście za odpowiednią cenę. To sprawiło, że dziennikarze w całej Europie niemal oszaleli. Co i rusz pojawiały nam się informację o tym z kim zawodnik i Atletico negocjuje. Tak naprawdę realne są tylko dwa kierunki. Pierwszy to wspomniana wyżej wymiana za Griezmanna z Barceloną. Drugi natomiast to transfer do FC Liverpool. Angielski klub szuka kogoś kto będzie w stanie zastąpić Georginio Wijnalduma. Sporo mówiło się o Yourim Tielemansie. Jednak nazwisko Saula pojawia się w nagłówkach gazetach najczęściej ze wszystkich. Juergen Klopp jest podobno pod wrażeniem hiszpańskiego zawodnika i chciałby go na Anfield Road. W związku z tym dyrektor sportowy „The Reds” intensyfikuje działania w celu pozyskania pomocnika. FC Liverpool miał złożyć ofertę w wysokości 34 milionów euro. Ta jednak została odrzucona przez mistrza Hiszpanii. Klub z Madrytu oczekuje za Saula oferty w wysokości 42 milionów euro.

Dziewiętnastokrotny mistrz Anglii może mieć problemy, by spełnić oczekiwania finansowe Atletico. W związku z tym, Edwards zaproponował pieniądze plus jednego z zawodników. Tymi zawodnikami są Divock Origi i Xherdan Shaqiri. Pierwszy od momentu przejścia do Liverpoolu pełnił rolę rezerwowego i przegrywał rywalizację z trio: Firmino-Mane-Salah. Drugi, tak na prawdę nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Biorąc to pod uwagę, FC Liverpool nie będzie żałował „poświęcenia” ich, by sprowadzić do siebie Saula Nigueza. Kwestia tego czy dojdzie do tego transferu wciąż pozostaje otwarta. Coraz więcej mówi się o Barcelonie i kto wie, czy Saul ostatecznie nie przeniesie się do Katalonii.

źródło: football365.com