La Liga bramka sezonu

Spektakularny gol z połowy boiska – Correa zaskoczył kibiców Atletico!

Z dystansu 50 metrów Angel Correa strzelił fenomenalną bramkę dla Atletico Madryt. Argentyński napastnik mistrzów Hiszpanii w ten sposób otworzył wynik spotkania w wyjazdowym meczu z Villarreal. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się remisem 2:2.

Atletico Madryt kontra Villarreal – to dopiero było widowisko

Spotkanie Atletico Madryt z Villarreal, a więc dwóch reprezentantów hiszpańskiej La Liga w 1/8 finału Ligi Mistrzów, przez kibiców obu drużyn określone zostało jako jeden z hitów 20. kolejki rozgrywek. Oba kluby w tym sezonie dokładają wszelkich starań, aby dostać się do czołowej czwórki. Taka sytuacja dla Atletico jest dużym rozczarowaniem, ponieważ obrońcy tytułu latem bardzo się wzmocnili. Tego niestety nie można powiedzieć o Realu Madryt czy FC Barcelonie.

Spektakularny gol Correi z połowy boiska – czy to najlepsza bramka w sezonie?

Zawodnicy Atletico Madryt w 11. minucie spotkania objęli prowadzenie w profesjonalnym stylu. Na skutek błędu gospodarzy w posiadanie piłki w środku boiska dostał się Angel Correa. Argentyńczyk bez wahania uderzył z odległości około 50 metrów i widowiskowo przelobował wysuniętego bramkarza gospodarzy — Geronimo Rulliego.

Goście niestety nie zdołali zbyt długo utrzymać prowadzenia. Już w 29. minucie do wyrównania wyniku przyczynił się obrońca reprezentacji Hiszpanii Pau Torres. Nieco wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał napastnik Villarreal Gererd Moreno. Natomiast po obronie Jana Oblaka piłkę w bramce umieścił Dani Parejo. Pomocnik gospodarzy jednak podczas strzału w kierunku bramki pomógł sobie ręką. Takie zagranie skutkowało unieważnieniem gola po dokonaniu analizy VAR.

Alberto Moreno pokonał Atletico, jednak blisko dziesięć minut później wynik na 2:2 ustalił Geoffrey Kondogbia.

Ostateczny wynik meczu zapewnił Atletico czwarte miejsce z dorobkiem 33 punktów, a Villarreal ósme z 29 punktami na koncie.