Transfery Atletico Madryt

Znamy dwóch kandydatów na następcę Kierana Trippiera 

César Azpilicueta i Nélson Semedo to zawodnicy, których Atletico Madryt uwzględnia w kontekście wzmocnienia – podaje “Marca”. 

Poszukiwania godnego następcy 

Coraz więcej wskazuje na to, że Kieran Trippier wkrótce pożegna się z Atletico Madryt. Matteo Moretto uważa, iż przeniesienie Anglika do Newcastle United jest bliskie finalizacji. W najbliższych dniach można spodziewać się oficjalnej informacji odnośnie transferu gracza. 

Jeszcze niedawno mówiono, że mistrzowie Hiszpanii naprawdę zaakceptują transfer 31-latka. Jednak wpierw muszą poszukać godnego następcy. Prawdopodobnie taki bieg zdarzeń nie będzie miał miejsca, gdyż żaden piłkarz nie jest bliski przeniesienia do stołecznej drużyny. 

Fani nie mają jednak powodów do zmartwień. “Marca” podaje, iż poszukiwania następcy cały czas trwają i niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu rzeczywiście ktoś zagości na stałe na Wanda Metropolitano. Atletico Madryt poważnie rozważa dwie kandydatury. 

 

Zawodnicy, którzy mogą zasilić zespół Diego Simeone 

Szkoleniowiec Atletico Madryt pod uwagę bierze przede wszystkim dwie kandydatury – Nélsona Semedo oraz Césara Azpilicueta. Pierwszy z nich reprezentuje obecnie barwy Wolverhampton, jednak obecny sezon nie jest dla niego zbytnio udany. Mimo zaistniałych niepowodzeń, śmiało można stwierdzić, iż jest to zawodnik dynamiczny i kilka lat młodszy od Trippiera. Te cechy niewątpliwie działają na korzyść ewentualnego następcy. 

Drugi z wyżej wymienionych graczy to bez wątpienia bardziej doświadczony zawodnik. W przeciwieństwie do Semado oferuje on więcej możliwości taktycznych. Nabyte przez lata umiejętności pozwalają mu na swobodną grę zarówno na prawej obronie, jak i w środku bloku defensywnego.  

Co więcej, cena jego nabycia jest nadzwyczaj okazyjna, gdyż jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku. Jeśli jednak mistrz Hiszpani będzie preferował zimowy ruch, kwota nie powinna być wysoka. Problemem może być brak chęci Chelsea do rozstania się z zawodnikiem. 32-latek uczestniczył w tym sezonie w 22 rozgrywkach, w których trzykrotnie zanotował asystę.