Zmiana zdania przez Atletico Madryt. Klub zrezygnował z usług piłkarza Barcelony

Sergi Roberto to piłkarz, który był na celowniku Atletico Madryt. Jak podaje dziennikarz Toni Juanmarti, o sprawie można już zapomnieć. Ponoć zarząd klubu ze stolicy Hiszpanii zrezygnował z transferu.  

Kontrakt Sergi Roberto dobiega końca  

Kontrakt Sergi Roberto z FC Barceloną obowiązuje jeszcze do 30 czerwca 2022 roku. Umowa nie dojdzie jednak do skutku, gdyż zawodnik oraz jego agenci nie chcą zaakceptować zaoferowanych im warunków. Wszak piłkarz musiałby pogodzić się ze sporym cięciem pensji.  

Taka decyzja zarządu „Dumy Katalonii” jest ściśle związana z Aktualnymi zarobkami Hiszpana. Te wahają się w granicach 200 tysięcy euro na tydzień. Sprawia to, że Sergi Roberto należy do grona jednych z najlepiej opłacalnych zawodników na Camp Nou. 

Roberto na celowniku Atletico  

Sytuację kontraktową uniwersalnego piłkarza zamierzało wykorzystać Atletico Madryt. Urzędujący mistrzowie La Liga rozmawiali ze środowiskiem 30-latka w sprawie wolnego transferu. To właśnie na jego mocy Sergi miał przenieść się na Wanda Metropolitano.   

Jednak wiele kwestii wskazuje na to, że do takiej zmiany nie dojdzie. Jak podaje renomowany dziennikarz, Toni Juanmarti, zarząd Atletico zrezygnował z wcześniej podjętej decyzji. Ponoć aktualnie klub nie jest już zainteresowany sprowadzeniem zawodnika Barcy. Wpływ na taki obrót zdarzeń mogły mieć oczekiwania finansowe głównego zainteresowanego.   

To właśnie w związku z niepowodzeniem w sprawie transferu do Madrytu, Sergi Roberto prawdopodobnie zasili MLS. To właśnie zespoły ze Stanów Zjednoczonych stanowiły konkurencję dla oferty ze strony ekipy dowodzonej przez Diego Simone.