Lautaro Martinez nie dla Atletico Madryt

Smutna informacja dla wszystkich fanów Atletico i talentu Lautaro Martineza. Według doniesień hiszpańskich mediów, Atletico nie zdoła sprowadzić argentyńskiego napastnika do swojego klubu w tym okienku transferowym. Powód jest prosty. Inter oczekuje za swoją gwiazdę 90 milionów euro, co dla „Rojiblancos” jest kwotą zbyt wygórowaną.

Diego Simeone jest wielkim fanem talentu Martineza i próbował sprowadzić go z Racingu już w 2018 roku. Wtedy jednak sam zawodnik wybrał Inter Mediolan. Obecnie na przeszkodzie stanęła oczekiwana przez „Nerazzurich” kwota. W związku z pandemią Atletico nie jest w stanie pozwolić sobie na tak wielki wydatek. Mówi się, że Simone Inzaghi chciałby zatrzymać napastnika w swoich szeregach na kolejny sezon. Jednak jeśli do klubu wpłynie odpowiednia cena – puszczą Lautaro. Inter ma spore problemy natury finansowej i potrzebuje sprzedać kilku ważnych zawodników pierwszego zespołu.

Te same hiszpańskie media informują, że Lautaro wciąż jest na celowniku zarówno Realu jak i Barcelony. Nie wykluczone więc, że Argentyńczyk jednak zmieni klub w tym okienku. Barcelona może wykorzystać Emersona Royala jako część rozliczenia za Lautaro Martineza.

źródło: sempreinter.com
zdjęcie: sempreinter.com