Moussa Dembele gotowy na wypożyczenie do Atletico

Były napastnik Celticu Moussa Dembele jest gotowy do przenosin do Madrytu. Według doniesień hiszpańskich mediów, napastnik jest otwarty na wypożyczenie do mistrza Hiszpanii. Sam klub podobno zgłosił się do Olympique Lyon z ofertą wypożyczenia.

Dembele nie łapie się do drużyny z Francji i chciałby zmienić swoją sytuację klubową. Wypożyczenie do zespołu z Wanda Metropolitano może przynieść sporo korzyści każdej ze stron. Daje też szansę na wielomilionowy transfer po sezonie. Hiszpańskie media twierdzą, że Diego Simeone będzie chciał zapewnić sobie opcję pierwokupu. To oznaczałoby nieco mniejszą kwotę transferową niż w innym przypadku.

Simeone był pod wrażeniem Dembele w zeszłym sezonie. Niestety, jego czas na boisku został zredukowany przez liczne kontuzje. Argentyński szkoleniowiec wierzy jednak w tego zawodnika i jego umiejętności. 24-latek (w razie transferu definitywnego) może przynieść pieniądze Olympique Lyon, ale i Celticowi. Klub ze Szkocji zagwarantował sobie 10 procent od kwoty transferu. Jak już mówiliśmy może to być całkiem przyjemna dla oka i portfela szkockiego klubu sumka.